oprava náměstí
Rainbow page separator

Vratislavovo náměstí dostává novou podobu

Čtvrtek, 28. srpna 2014

Vratislavovo náměstí Nové Město na Moravě

opraNové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to na Moravě / Komplikace pro řidiče i chodce na rekonstruované horní části Vratislavova náměstí ještě nějakou dobu potrvají. Se začátkem nového školního roku by ale měl být už umožněn průjezd řidičům a průchod chodcům, kteří nyní musí opravovanou část objíždět či obcházet. Poté ještě přijde na řadu osetí zelených ploch, případně instalace nového mobiliáře.
Součástí rekonstrukce části centrálního náměstí je i přebudovaný přechod pro chodce před základní školou, který díky svému vyvýšení tvoří přirozený retardér a řidiče přiměje snížit rychlost.
Oprava části Vratislavova náměstí vyjde na přibližně pět milionů korun, které budou uhrazeny z městské kasy. „Sumu na rekonstrukci neplánovaně navýšila nutnost archeologického průzkumu, a [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to asi o půl milionu korun, ale na druhé straně samotná stavba nakonec nebyla tak drahá, jak jsme původně předpokládali,“ sdělil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to: [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie-z-rc-mikrokopteru/“ target=“_blank“>Letecké fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie z RC mikrokopteru