Nové Město na Moravě, aktuality, nemocnice, televizor
Rainbow page separator

Všechny pokoje v chirurgickém a interním pavilonu budou vybaveny televizory

Úterý, 7. Leden 2014

Nemocnice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě/ Novou službu nabídne pacientům od poloviny ledna novoměstská nemocnice. Na všech pokojích chirurgického a interního pavilonu jsou v těchto dnech postupně instalovány velkoformátové ploché LED televizory. Pacienti tak budou mít možnost sledovat za minimální poplatek televizní vysílání v odpovídající kvalitě a na televizorech s dostatečnou úhlopříčkou.

Televizory v nemocnici instaluje od pondělí 6. ledna brněnská firma DAITE s. r. o., se kterou nemocnice uzavřela smlouvu o provozování televizorů na tři roky.
„Rozhodli jsme se pro tento model hlavně z ekonomických důvodů. Nemocnice nemá finanční prostředky na nákup takového množství nových televizorů, navíc něco stojí také servis a opravy těch několika stávajících starých a již dosluhujících televizorů. Desetitisíce korun ročně nás také stojí koncesionářské poplatky. Tyto všechny náklady nyní převezme firma DAITE. Navíc nám ještě bude platit za každý televizor ročně tisíc korun pronájem,“ vysvětlila ředitelka nemocnice JUDr. Věra Palečková.
Nová služba pro pacienty bude jen minimálně zpoplatněná. Za deset korun mohou sledovat televizor hodinu a půl. Platební zařízení je navíc nastaveno tak, že pokud pacient televizor vypne například kvůli vyšetření, kredit mu zůstává, nevyčerpává se. „Dostali jsme možnost spolupracovat s nemocnicí v Novém Městě a dodat pro část jejich nemocenských pokojů moderní LED televize a naše vlastní automaty k zpoplatnění jejich funkce. Ty jsou v dnešní době skoro už samozřejmostí. Navíc jsme pro klienty nemocnice připravili bonusový program, který při vyšší vhozené částce, poskytne určitou dobu vysílání zdarma. Věříme, že se služba v nemocnici zalíbí a vybavíme takovými zařízeními i další nemocenské pokoje,“ uvedl Jan Smrček ze společnosti DAITE.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru