Rainbow page separator

Vybavení Pomněnky podpoří výtěžek z festivalu dobrého jídla

Pátek, 13. května 2022

Nové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to na Moravě / Podpořit výtěžkem veřejnou sbírku na vybavení domova Pomněnka, který začala v novoměstské Žďárské ulici budovat Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko v Myslibořicích, si klade za cíl akce nazvaná Lunch Meat pro Pomněnku. Uskuteční se v sobotu 4. června v době od 13 do 20 hodin na nádvoří Horácké galerie. Festival dobrého jídla má přiblížit pět lidských smyslů, ale také připomenout, že právě jídlo a schopnost ho přijímat je jedním z posledních prožitků a zároveň nezbytností pro lidi, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou. A právě takovým pacientům bude domov Pomněnka v Novém Městě sloužit.
Návštěvníci food festivalu se při něm nejenom dobře najedí a napijí, ale připravena pro ně bude i řízená degustace kávy, živé vysílání Českého rozhlasu, případně zajímavá kuchařská show s hercem Lukášem Hejlíkem.
Novoměstská Pomněnka poslouží nejenom lidem trpícím Alzheimerovou chorobou, ale i stařeckou demencí, kteří vyžadují celodenní péči. Náklady na výstavbu domova se zvláštním režimem jsou vyčísleny na 115 milionů korun. V obytném komplexu se zahradou, dvorkem a kaplí najdou nový domov tři desítky nemocných v jednolůžkových či dvoulůžkových pokojích.