Rainbow page separator

Vybudování osvětlení v Jihlavské ulici se přesunulo na podzim

Úterý, 14. Červen 2016

Žďár nad Sázavou / V letošním roce by mělo konečně dojít k vybudování chybějícího veřejného osvětlení v části Jihlavské ulice, a to od okružní křižovatky u Enpeky k benzinové stanici u společnosti Zdar. Na začátku letošního roku se hovořilo o zahájení stavebních prací v jarních měsících, s největší pravděpodobností v květnu, aktuálně se mluví o podzimu.
„Pokud vše dopadne tak jak má, tak by se dostavba veřejného osvětlení na ulici Jihlavská realizovala na podzim letošního roku,“ uvedl Miloslav Dvořák z odboru komunálních služeb žďárské radnice.
Dostavba veřejného osvětlení v Jihlavské ulici se připravuje už řadu let a tento přetrvávající nedostatek je obyvateli Žďáru opakovaně kritizován. Projekt je vypracován již několik let, ale dříve se na něj nenašly potřebné finance. Osvětlení posledního v noci tmavého úseku ve městě by mělo vyjít radnici na přibližně čtyři sta tisíc korun, stavební práce na uložení elektrických rozvodů a instalaci sloupů veřejného osvětlení mají zabrat několik týdnů.