Rainbow page separator

Vycházkový okruh kolem Vetelských rybníků čeká na dotaci

Sobota, 5. května 2018

Žďár nad Sázavou / O získání dotace na zřízení vycházkového okruhu okolo Vetelských rybníků v letošním roce usiluje žďárská radnice. Upravený okruh s naučnými panely má doplnit vedlejší cyklotrasu spojující Žďár s Novým Veselím, která byla jako bezpečná alternativa jízdy – neboť se cyklisté vyhnou frekventované silnici II/353 mezi Žďárem nad Sázavou a Jihlavou – oficiálně uvedena do provozu loni. Na jejím vzniku se finančně podílela obě sídla.
Plánovaný vycházkový okruh zahrne celkem sedm informačních panelů pro novou turistickou trasu, která povede kolem soustavy Vetelských rybníků v katastru Žďáru nad Sázavou a Nového Veselí. U některých zastávek bude kromě naučných panelů umístěn i další mobiliář, případně turistický přístřešek s posezením. Obnovy se má při vytvoření okruhu pro pěší dočkat zaniklá historická polní cesta v lokalitě mezi rybníkem Peršlíkem a trati k Vatínu.
Po jedné straně Vetelských rybníků v současné době ze Žďáru vede červená turistická značka k Březí nad Oslavou, část trasy využívá i již zmíněná cyklotrasa, která však od Žďáru odbočuje ještě před Vetelskými rybníky ke „křížku“, Votoupalovu rybníku a dál do Nového Veselí.