Rainbow page separator

Výměnu sedadel v Kině Vysočina podpoří dotace

Úterý, 27. září 2016

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Dotaci ve výši 350 tisíc korun ze Státního fondu kinema[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie má přislíbenou Žďár na výměnu sedaček v Kině Vysočina. Jeho interiér se má v příštím roce rekonstruovat. „Jako první bude řešena rekonstrukce sociálního zázemí, vnitřní a venkovní rampy, sálu, elektroinstalace, vzduchotechniky a požární zabezpečovací signalizace,“ popsal mís[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tostarosta Žďáru Josef Klement.
Přestavba vnitřků kina by měla vyjít na zhruba deset milionů korun. Pokud zastupitelé schválí zařazení financí do rozpočtu na příští rok, kino by bylo uzavřeno a přestavěno patrně v době od března do května. Zachován má být stávající „retro“ styl biografu, nepohodlná sedadla budou početně zredukována a nahradí je jak nové sedačky, tak i pohovky, případně boxy se s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tolečky.
Žďárské Kino Vysočina bylo uvedeno do provozu v srpnu 1963, v průběhu minulých let došlo k jeho digitalizaci, později se rovněž dočkalo zateplení, nových oken, dveří a fasády.