Rainbow page separator

Vyřazené sedačky z kina si zájemci rychle rozebrali

Pondělí, 6. března 2017

Žďár nad Sázavou / Vyřazené sedačky, které předtím dlouhá léta sloužily ve žďárském Kině Vysočina, jež nyní prochází rekonstrukcí interiéru, nebudou zlikvidovány. Našly totiž další uplatnění. „Měli jsme zhruba čtyři stovky starých sedaček a přemýšleli jsme, co s nimi. V projektu bylo sice vyčleněno asi sto tisíc korun na jejich ekologickou likvidaci, ale připadalo nám to zbytečné. Proto jsme nejdříve oslovili příspěvkové organizace, neziskovky a také obce v okolí, zda by se jim sedačky nehodily,“ uvedl starosta Žďáru Zdeněk Navrátil. Podle jeho slov byly sedačky do týdne rozebrané, většinou dále poslouží v různých kulturních zařízeních.
Rekonstrukce žďárského kina začala v únoru, práce mají být hotové do konce května. Počet míst v kinosále se po přestavbě sníží ze 417 na 250, kromě sedaček budou divákům k dispozici také boxy se stolečky. Vnitřní rekonstrukcí se zlepší také akustika v promítacím sále.
Žďárské Kino Vysočina bylo uvedeno do provozu v srpnu 1963, v průběhu minulých let došlo k jeho digitalizaci, později se rovněž dočkalo zateplení, nových oken, dveří a fasády.