Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Žďas, požár
Rainbow page separator

Výrobní halu v areálu společnosti Žďas, a.s. zachvátil požár

Sobota, 12. Leden 2013

pozar-zdas-grata-zdar-nad-sazavou-hasici Žďár nad Sázavou/ Osm jednotek hasičů s dvanácti cisternovými automobilovými stříkačkami zasahovalo v sobotu odpoledne u požáru výrobní haly a skladu v areálu společnosti Žďas, a.s.na ulici Strojírenská ve Žďáru nad Sázavou. Plameny za sebou zanechaly škodu v předběžné výši 10 mil. Kč. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

pozar-zdas-grata-zdar-nad-sazavou-hasici-2Hlášení o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve 12:51 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Žďáru nad Sázavou – Zámku, Ostrova nad Oslavou, Škrdlovic, Nového Veselí, Polničky, Nového Města na Moravě a podnikovou jednotkou hasičů společnosti Žďas, a.s. Na místě byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

pozar-zdas-grata-zdar-nad-sazavou-hasici-1Provedeným průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že je požárem zasažena  hala a sklad dřevotřískových desek určených k výrobě dvířek nábytku. Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Uvnitř hořícího objektu bylo několik tlakových lahví, které  po celou dobu zásahu ochlazovali.

Ve 13:44 hod se jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu. Hasiči dále na místě provedli rozebrání požárem zasažených konstrukcí objektu a dohašení jednotlivých ohnisek hoření. Po 14. hodině odpolední rozhodl velitel zásahu o redukci počtu zasahujících jednotek. V 15:03 hod převzala dohled nad požářištěm jednotka podnikových hasičů společnosti Žďas, a.s.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Na místě jsou v tuto chvíli naši vyšetřovatelé, kteří intenzivně zjišťují příčinu vzniku požáru. Škoda, kterou za sebou plameny zanechaly, byla majitelem odhadnuta na částku 10 mil. Kč.

Připravila: kpt. Petra Musilová, tisková mluvčí HZS Kraje Vysočina

Foto: ilustrační snímek