Počítky, pocitky, aktuality, stromořadí, výsadba
Rainbow page separator

Výsadby stromořadí již po jedenácté

Sobota, 13. Říjen 2012

sazeni-stromku-1Počítky/Sdružení Krajina zve na tradiční podzimní sázení stromů –  sobota 20. října – 9:30 hodin – Maršovice (u Nového Města na Moravě). Tentokrát budeme vysazovat ovocné stromy podél polní cesty vedoucí z Maršovic na Studnice (po žluté turistické značce). Na místo výsadeb je možné dojet osobním autem a zaparkovat podél cesty, ale nejlépe bude, pojednat dopravu na místo jako pěší výlet. Akce je vhodná pro všechny, které taková práce těší. V posledních letech přibývá rodin s dětmi, z toho máme radost. Nářadí i stromky zajišťuje Sdružení Krajina. Doporučuje se teplé oblečení a pevná obuv do terénu.

Součástí akce je také odpolední trachtace v sídle Sdružení Krajina v Počítkách, kterou je možné využít k seznámení s dalšími aktivitami Sdružení, s lidmi, kteří za nimi stojí a nebo jen jako příjemnou kratochvíli a odměnu za odvedenou práci.

Místo letošních výsadeb nám pomáhal vytipovat Ing. Bohumil Dostál z Městského úřadu v Novém Městě na Moravě, se kterým Sdružení Krajina již několikátým rokem spolupracuje. Zaměstananci MěÚ se v rámci firemního dobrovolnictví účastní také letní údržby podmáčených luk, kde pomáhají hrabat a odklízet pokosenou trávu.

Připravil:

Tomáš Blažek, Sdružení Krajina

tel: 566 521 259, mobil: 777 045 586

e-mail: blazek@sdruzenikrajina.cz

www.sdruzenikrajina.cz