Počitky, pocitky, aktuality, stromořadí
Rainbow page separator

Výsadby stromořadí v Počítkách – pokus o rekord

Pondělí, 24. října 2011

Počítky/ Sdružení Krajina SEV Krajinka organizuje v pátek 28. října výsadbu stromořadí v okolí obce Počítky u Žďáru nad Sázavou. Vysazovat budeme stromořadí z krajových odrůd jabloní a třešní podél nových pastvin pro ovečky. Uprostřed pastvin vysadíme remízky z listnatých neovocných stromů. Akce je určena všem, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu a které potěší, že v krajině jejich zásluhou přibudou další stromy. S akcí je spojen také odpolední společenský a kulinářský program pro účastníky výsadeb.

Akce začíná srazem účastníků v Počítkách v sídle Sdružení Krajina v 9:30 hodin. Začneme přípravou sadbového materiálu, kůlů a nářadí. V 10:00 hodin se účastníci akce vydají do okolí Počítek vysazovat stromy. Zhruba okolo 14. hodiny se sejdou opět v sídle Sdružení Krajina, kde bude připraveno občerstvení, hry pro děti i dospělé a další program.

Akce je zaregistrována do pokusu o rekord v sázení stromů, který pořádá Nadace Partnerství. Předpokládáme, že bude vysazeno minimálně 60 stromů. Akce je také součástí projektu Příroda na Vysočině. Tento projekt, vytvořený za finanční podpory SFŽP a MŽP, umožňuje financovat drobné dobrovolnické akce, kterými neziskové organizace zapojují veřejnost do praktické ochrany přírody.

Tomáš Blažek – Sdružení Krajina pobočka SEV Krajinka
tel: 566 521 259, mobil: 777 045 586
e-mail: blazek@sdruzenikrajina.cz