Rainbow page separator

Vysočina Arena se dočkala stavebních úprav za dvacet milionů

Středa, 19. září 2018

Nové Město na Moravě / Stavebními úpravami za zhruba dvacet milionů korun prošly tratě i areál v novoměstské Vysočina Areně. Sportovci i fanoušci se s nimi mohli poprvé setkat při mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích, které se tam konalo v druhé polovině srpna.
Nejviditelnější změny jsou na tratích. Část z nich, která byla vysypaná štěrkem, takže sloužila výhradně v zimě, se nově dočkala asfaltového povrchu. Vznikly tak okruhy o celkové délce čtyři kilometry.
Fanoušci mohou ocenit i nově opravené přístupové cesty a evakuační zóny, což bylo nutné v souvislosti se stále se zvyšujícím počtem diváků, kteří prestižní sportovní akce ve Vysočina Areně navštěvují. Rekonstrukce se rovněž dotkla technické infrastruktury a zahrnula i ekologický přístup, kdy za půldruhého milionu korun vznikla vsakovací galerie, díky níž se voda při dešti bude stahovat z velkých asfaltových ploch tak, aby zůstala v krajině a neodtekla do potoka. Letošní stavební práce ve Vysočina Areně finančně zajistily Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Kraj Vysočina a Nové Město na Moravě.