Vysočina, vysocina, aktuality, sníh, záchranný útvar
Rainbow page separator

Vysočinu zasypává sníh, pro zajištění maximální připravenosti do naše kraje míří technika ze Záchranného útvaru Hlučín

Úterý, 12. Únor 2013

Vysočina /Předpověď meteorologů se vyplnila a Vysočinu zasáhlo vydatné sněžení. Hasiči mají plné ruce práce s odklízením následků dopravních nehod a s vyprošťováním zapadlých vozidel.Od sedmé hodiny ráno do pravého poledne zasahovaly jednotky požární ochrany v našem kraji u pěti dopravních nehod a dvakrát poskytly technickou pomoc v podobě vyproštění vozidel, která zapadla a bránila tak plynulému provozu na komunikaci.

Pro zajištění maximální připravenosti pro případ komplikací v dopravě zažádal Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina preventivně  o síly a prostředky Záchranného útvaru Hlučín. Tatra 815 a vyprošťovací vůz už vyjely z Hlučína a jejich příjezd do našeho kraje se předpokládá v odpoledních hodinách. Tato technika bude dislokována prozatím  v Jihlavě a v případě zhoršení stavu na komunikacích bude okamžitě vyslána do terénu.

Přehled dopravních nehod

Jihlavsko: V 08:24 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla v Brtnici. Vůz narazil při nehodě do zábradlí. Ke zranění osob nedošlo.

Žďársko: V 09:24 hod havaroval osobní vůz u Dolní Rožínky. Nehoda se obešla bez zranění osob. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Žďár nad Sázavou a Bystřice nad Pernštejnem.

Třebíčsko:V 11:04 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třebíč k ohlášené nehodě osobního automobilu na komunikaci spojující Třebíč a Trnavu. V péči zdravotníků skončily po nehodě dvě zraněné osoby.

Jihlavsko:O dvě minuty později boural osobní vůz u Brzkova na Polensku. Nehoda si vyžádala jedno zranění. Na místě zasahovali polenští profesionální hasiči společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Přibyslavi.

Třebíčsko :V 11:49 hod havaroval nákladní vůz u Štěměch na Třebíčsku. Po nehodě skončil mimo komunikaci. Třebíčští hasiči vůz vyprostili jeřábem.

Zdroj: Tisková zpráva na webu HZS Kraje Vysočina