Rainbow page separator

Vysocká ulice zatím nemá dodavatele, setkání bylo odloženo

Pondělí, 11. března 2024

Žďár nad Sázavou / Setkání zástupců žďárské radnice s občany týkající se nadcházející rekonstrukce Vysocké ulice, které se mělo uskutečnit v úterý 12. března v zasedací místnosti zastupitelstva, bylo zrušeno. Důvodem je skutečnost, že oproti plánu dosud nebyl ukončen výběr stavební firmy. Při setkání měl být obyvatelům představen harmonogram stavebních prací ve frekventované ulici, jíž prochází krajská silnice II/353. 

Předpokládaná hodnota zakázky byla vyčíslena na více než sto milionů korun včetně DPH, z čehož 43,5 milionu bez daně zaplatí Žďár. Náklad města bude snížen o 25,5 milionu v podobě dotační podpory. Stavební práce mají být rozděleny do dvou sezon.      

Kromě města a kraje se na akci bude finančně podílet i Svaz vodovodů a kanalizací (SVK) Žďársko. Žďár zajistí rekonstrukci chodníků, odvodnění komunikací, veřejné osvětlení a opravu mostu ve Studentské ulici. SVK Žďársko obstará obnovu kanalizačních a vodovodních rozvodů a Kraj Vysočina novou vozovku včetně finální miniokružní křižovatky ulic Wonkova, Studentská a Vysocká, opěrnou stěnu v dolní části ulice a veřejnou zeleň.