Rainbow page separator

Výstava mapující péči o přírodu potrvá do konce prázdnin

Neděle, 2. července 2017

Žďár nad Sázavou / Až do konce srpna mohou zájemci navštívit výstavu Sdružení Krajina s názvem Lidé pro přírodu, která je k vidění v Muzeu nové generace ve žďárském zámku. Zaměřená je na ochranu přírody v podání Sdružení Krajina z Počítek, na činnost jeho členů, příznivců a spolupracovníků.
K vidění jsou velkoformátové plakáty a fotografie, prostřednictvím nichž mohou lidé nahlédnout na současnou péči o cenné přírodní lokality i jejich historii. Návštěvníci výstavy tak poznají život na mokřadních loukách a seznámí se s možnostmi a významem zapojení lidí do péče o krajinu.
„Přímo v muzeu je možné sáhnout si na kus krásné přírody či se zaposlouchat do jejích zvuků. K vidění budou stroje, nástroje a další vybavení používané pro praktickou ochranu přírody, přičemž součástí výstavy budou rovněž různé aktivity pro celou rodinu,“ uvedla Dagmar Papáčková ze Sdružení Krajina.
Výstava je jednou z aktivit, která připomíná 20. výročí vzniku Sdružení Krajina, jež se například věnuje také péči o cenné podmáčené louky.