beseda
Rainbow page separator

Výstava o francouzské básnířce bude v Čechově domě

Středa, 7. ledna 2015

SUZANNE RENAUD - Lucie Tučková

Žďár nad Sázavou / Ojedinělá pu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní výstava, která v úterý 20. ledna začne ve vestibulu žďárského Čechova domu, připomene Suzanne Renaud (1889–1964), francouzskou básnířku a manželku českého básníka Bohuslava Reynka (1892–1971), jež po svatbě žila v Petrkově na Havlíčskobrodsku. Do francouzštiny mimo jiné překládala díla českých básníků včetně svého manžela, on zase do češtiny překládal její tvorbu.
Výstava je kurá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torsky zajištěna Lucií Tučkovou, au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torkou nové biografie té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pozapomenuté osobnosti, která se své monografie dočkala až po půl s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí od své smrti.
Výstava bude k vidění v Čechově domě od úterý 20. ledna do čtvrtka 26. února. V souvislosti s výstavou se v úterý 20. ledna od 17 hodin v Knihovně Matěje Josefa Sychry rovněž uskuteční beseda s au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torkou biografie nazvané Suzanne Renaud, Petrkov 13.