Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, klub v 9, obrazy, výstava
Rainbow page separator

Výstava obrazů uživatele Klubu v 9 doputuje až do jihlavského Horáckého divadla

Středa, 1. Únor 2012

Žďár nad Sázavou /Klub v 9 – centrum služeb pro podporu duševního zdraví, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, ve spolupráci s Horáckým divadlem v Jihlavě pořádá od soboty 4. února do 23. března 2012 expozici  s názvem „Obraz – odraz duše“. Obsahem výstavy jsou díla jednoho z uživatelů služeb Klubu v 9, který doposud vystavoval již na mnoha místech okresu Žďár nad Sázavou. Nyní jeho výstava doputovala až do Jihlavy.

Sám autor se výtvarnému umění věnuje již dlouhou dobu. Zabývá se především malbou krajiny a abstraktních námětů. Malba je prostředkem, jak se vypořádat s problémy, které jeho onemocnění přináší. „Výstava je pro něj možností projevit se jinak než pomocí slov, zachytit nejen to, co kde viděl, ale i své sny, představy a fantazie. Autor nemaluje pravidelně, ale má své tvůrčí období, a pak období klidu. Tvoří převážně doma,“ řekla Mgr. Mirka Klusáčková, sociální pracovnice Klubu v 9.

Jihlavská expozice bude zahájena v sobotu 4. února 2012 ve 20.00 hod. vernisáží, která  bude součástí premiéry muzikálu Zpívání v dešti.

obraz-odraz-duse-jihlava-charitaNaše poděkování patří především Horáckému divadlu v Jihlavě, které zdarma poskytlo prostory pro expozici, a také akademické malířce Ireně File Wagnerové za pomoc při realizaci výstavy.

Připravila: Lenka Šustrová