Rainbow page separator

Výstava Technická herna na cestách aneb fyzika hrou!

Středa, 19. ledna 2022

Od 25. ledna do 31. března se výstavní sály žďárské tvrze promění v technickou hernu. Návštěvníci se seznámí s některými základními fyzikálními jevy (magnetismus, elektromagnetická indukce, mechanika, optické jevy) a vyzkouší si, jak funguje výroba elektřiny taháním či točením, transformátor, magnetická levitace, polní telefon, plazmová koule, skládání barev, optický hologram, Da Vinciho samonosný most, potrubní pošta nebo co dokáže silný magnet.
Vše je prezentováno názornou, i laikovi srozumitelnou formou. Proto neváhejte, odhoďte předsudky vůči fyzice a přijďte si s ní pohrát do muzea! Výstava je určena pro všechny generace a také jako doplněk k výuce.

Vernisáž

Přijďte se podívat na vernisáž výstavy Technická herna na cestách aneb fyzika hrou. Vyzkoušíte si interaktivními exponáty jako potrubní pošta, polní telefon nebo optický hologram.
Součástí vernisáže bude chemická show Jana Ptáčka, ředitele střední průmyslové chemické školy v Pardubicích. Uvidíte hrátky s dusíkem, bengálské ohně, kouzlo 3D tisku, salonní barevný plamen nebo spektrometrii.
Cennosti a lihoviny s sebou protože budeme měřit obsah vybraných látek a u cenností ryzost drahých kovů. Chemická show se bude opakovat každou celou hodinu.
Výstava potrvá do 31. března.

Kdy: úterý 25. ledna od 17.00 do 20.00
Kde: Regionální muzeum Žďár

 

 

zdroj foto:SPŠCH Pardubice.