Rainbow page separator

Výstava trofejí představí zvěř ulovenou na Žďársku

Neděle, 27. února 2022

Žďár nad Sázavou / Ve dnech od 11. do 13. března plánují myslivci Okresního mysliveckého spolku ve Žďáře nad Sázavou uspořádat tradiční chovatelskou přehlídku zvěře ulovené loni v honitbách žďárského okresu i jelení oblasti Žďárské vrchy a výstavu trofejí. Uskuteční se v budově Hasičské pojišťovny v ulici Komenského. Návštěvníci uvidí trofeje srnců, jelenů, daňků a muflonů a rovněž lebky divočáků, případně lišek a jezevců. Chybět nebude například ani trofej jelena siky Dybowského s vycpanou hlavou a částí krku.
Výstavu oživí doprovodný program, jako je třeba laserová střelnice, ukázky kynologie a sokolnictví nebo prodej zboží s mysliveckou tematikou. Zájemci si tak mohou zakoupit knihy, oblečení, výrobky z kůže a paroží, ale i občerstvení v podobě zvěřinových specialit.
V rámci přehlídky jsou každoročně prezentovány výsledky kontroly odborné komise hodnotící trofeje a spodní čelisti spárkaté zvěře ulovené v honitbách na Žďársku v průběhu celého roku. Posuzuje se přitom správnost, či nesprávnost provedeného odlovu, přičemž lovem je v první řadě odstraňována zvěř nehodící se do dalšího chovu, tedy nemocná, vývojově slabá, zraněná a přestárlá.