Rainbow page separator

Výstava ve žďárské knihovně připomene péči o krajinu

Neděle, 15. února 2015

Žďár nad Sázavou / Vernisáž putovní výstavy s názvem Zaostřeno na krajinu se v pondělí 16. února od 16.30 hodin uskuteční ve žďárské Knihovně Matěje Josefa Sychry. Připravilo ji Sdružení Krajina z Počítek, které se dlouhodobě věnuje praktické ochraně a péči o krajinu Vysočiny. Prostřednictvím sedmi velkoformátových plakátů bude návštěvníkům představena nejen činnost Sdružení Krajina, ale také historie obhospodařování a život na podmáčených loukách, které tvoří významnou část vysočinské krajiny.
„Součástí vernisáže bude rovněž premiéra krátkého filmu s názvem Žít v krajině, který pojednává o praktické péči o přírodu v podání Sdružení Krajina a jeho příznivců. Film vznikl ve spolupráci s režisérem a producentem Zdeňkem N. Bričkovským a společností DÓMfilm,“ uvedl Tomáš Blažek ze Sdružení Krajina s tím, že režisér Bričkovský, jenž žije v Odranci na Novoměstsku, je rovněž patronem sbírky na péči o přírodně cenné podmáčené louky.
Putovní výstava, která bude ve žďárské knihovně k vidění do 16. března, vznikla díky finanční podpoře Fondu pro nestátní neziskové organizace Evropského hospodářského společenství a Norska.