Bohdalov, bohdalov, aktuality, výstava
Rainbow page separator

Výstava Vysočiny 2012

Pondělí, 1. Říjen 2012

vystava-vysociny_2011_mb_img_97251Bohdalov/V Bohdalově se opět uskuteční již tradiční Výstava Vysočiny. Tento chovatelský svátek se letos bude konat 6. -7. října. Vystaveno bude přes 3 000 kusů zvířat a to nejen králíci, drůbež a holubi. K vidění zde budou i kozy, ovce, okrasné ptactvo, nutrie a terarijní zvířata. Tradiční součástí výstavy Vysočiny se už také stala speciální výstavu sebritek, na které se sejdou chovatelé z celé republiky. Sebritky jsou skutečné miniatury mezi slepičkami. I ve srovnání se zdrobnělým plemeny slepic jsou poloviční. Jejich hmotnost je kolem půl kilogramu. Mimo standardních čestných cen se zde bude nejlepším vystavovatelům udělovat už podruhé i titul Mistr Vysočiny a tradiční ocenění Šampión Vysočiny.

vystava-vysociny_2011_01_10_200V rámci výstavy budete moci navštívit i farmářské trhy. Ty byly poprvé uspořádány loni a měly velký úspěch. Letos zde bude možnost si zakoupit nejenom farmářské výpěstky jako brambory, kmín, mák, žampióny nebo hlívu, ale i mléčné výrobky. Prezentovat svoje výrobky zde bude také místní sklárna, ale i řada dalších řemeslníků. Chovatelé si zde mohou také dokoupit různé potřeby do svých chovů. Průběžně aktualizovaný seznam přihlášených prodejců můžete sledovat na našich webových stránkách.

V pátek je připraven program pro třídní kolektivy. Díky tomu se mohou na výstavu podívat děti ze všech škol a školek v okolí a to ještě před oficiálním otevřením výstavy. Na děti tu čeká bohatý program se zvířaty a dozví se i něco o tom, jak je chovat a starat se o ně. Program bude pokračovat i další dny, kdy se můžete těšit na králičí hop, tanec se psem a zooterapii. Uvidíte i práci s ovcemi jako je jejich zahánění do ohrady ovčáckým psem. Návštěvníci budou moci také uvidět výcvik záchranářských a služebních psů.

Na výstavě toho bude hodně k vidění tak neváhejte a přijeďte se podívat. Výstava je otevřena v sobotu 6. října od 8:00 do 18:00 hodin a v neděli od 8:00 do 14:00 hodin. Kromě spodní brány, je jinak celý areál výstaviště, včetně horní brány u školy plně bezbariérový.

Podrobnější informace získáte na stránkách: http://www.cschbohdalov.cz.

Připravila: Deniska Bradáčová