Rainbow page separator

Výtěžek Pochodu srdcem Vysočiny opět přispěje na dobrou věc

Pondělí, 29. dubna 2024

Nové Město na Moravě / Už popáté se letos vydají turisté do přírody kolem Nového Města, aby podpořili dobrou věc. Termín charitativního Pochodu srdcem Vysočiny byl stanoven na sobotu 8. června, pořádá ho Nadační fond Nové Město na Moravě ve spolupráci s firmou MEDIN a Krajem Vysočina. 

Start pochodu, který je vhodný pro všechny věkové skupiny, bude tradičně ve Vysočina Areně v době od 8 do 10 hodin a účastníci akce si mohou vybrat z tras v délce 5, 11, 17 a 25 kilometrů. Startovné činí 70 korun pro děti a 150 korun pro dospělé. Rodiny mohou využít zvýhodněné rodinné startovné pro dvě děti a dva dospělé ve výši 400 korun.

Za přispění výtěžku z pochodu byl v minulých letech pořízen například zvedák pro pacienty novoměstské nemocnice či oxygenerátor pro klienty Domácího hospice Vysočina.

Pochod srdcem Vysočiny se poprvé uskutečnil v roce 2018 u příležitosti 80. výročí položení základního kamene novoměstské nemocnice. Akce volně navázala na někdejší legendární a koncem 80. let zaniklou ‚chiranskou padesátku‘, oficiálně pojmenovanou 50 kilometrů Vysočinou, na kterou se lidé v Novém Městě poprvé vydali v dubnu 1968.