Žďársko, zdarsko, aktuality, tři králové, sbírka, výtěžek
Rainbow page separator

Výtěžek sbírky bude znám koncem měsíce

Pátek, 18. Leden 2013

trikralova-sbirka-charita-zdar-nad-sazavou-2013-4jpgŽďársko / Kolik peněz bylo nashromážděno do celkem 411 pokladniček, s nimiž v minulém týdnu vyrazili do ulic měst a obcí žďárského okresu koledníci v Tříkrálové sbírce, bude jasné po 20. lednu.

Výtěžky celorepublikové sbírky se v současné době postupně předávají na centrální účet Charity České republiky, odkud budou podle variabilních symbolů rozděleny příslušným charitám – tedy poputují i do Oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou.

„Díky části letošního výtěžku se například rozšíří služba Osobní asistence do dalších lokalit, kde dosud není, a podpoří se Terénní služba, která pomáhá sociálně slabým rodinám s dětmi,“ sdělila Lenka Šustrová z Oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou.

Vzhledem k očekávané nepříznivé situaci ve financování poskytovaných služeb chtějí rovněž pracovníci žďárské charity část vykoledovaných peněz uložit na rezervní účet. Z toho by se pak dokrývaly ty služby, na které by nezbylo dost finančních prostředků.

V loňském roce koledníci ve žďárském okrese v rámci Tříkrálové sbírky vybrali bezmála dva miliony a tři sta tisíc korun.