Rainbow page separator

Výtěžek tradiční vánoční výstavy opět půjde na charitu

Pátek, 9. Prosinec 2016

Moravec / Vánoční výstava, jejíž výtěžek bude využit k charitativním účelům, se o víkendu uskuteční v moraveckém kulturním domě. Pořádá jí tamní Spolek holek Moravec, otevřená bude od 10. do 11. prosince, každý den v době od 9 do 17 hodin. Prodejní výstava návštěvníkům nabídne práce dětí z tamní mateřské školy, malovaná trička, hedvábné šály, dětské oblečení, háčkované ozdoby, svíčky, perníky, čelenky, náramky, přívěsky, patchworkové výrobky, svícny, mýdla, med, čaje, betlémy, drátkované předměty, korálkové ozdoby, bylinkové sirupy a další sortiment.
Zájemcům na výstavě budou k dispozici rovněž tvořivé dílny, v sobotu si lidé budou moci od 14 do 16 hodin vyrobit vysoký svícen a v neděli zase leptaný svícen, poplatek činí 25 korun.
Ženy ze Spolku holek Moravec se charitě věnují dlouhodobě, v předešlých letech opakovaně darovaly hračky a potřeby za desítky tisíc korun malým pacientům novoměstské nemocnice, předtím sbíraly obnošené šatstvo a rovněž ručně pletly obinadla pro malomocné v Africe a Indii.