Žďár nad Sázavou, aktuality, tříkrálová sbírka 2013
Rainbow page separator

Výtěžek Tříkrálové sbírky pomáhá potřebným

Středa, 4. Prosinec 2013

Dobrovolnické centrum Kambala připravuje v současné době další ročník Tříkrálové sbírky. Sbírka má tradici již od roku 2001 a její výtěžky během let postupně vzrůstaly. V minulém roce bylo na území, ve kterém Oblastní charita Žďár nad Sázavou působí, vybráno 2 375 332 korun. Tyto peníze podpořily nejen žďárské charitní služby, ale i zahraniční projekty.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA V ROCE 2013 PODPOŘILA:

  • denní stacionář Nesa, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ponorka – dokrytí provozních nákladů,
  • terénní služby Klub v 9 a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi – nákup automobilu pro přepravu pracovníků k uživatelům,
  • sociálně slabé rodiny v rámci rodinné poradny Kopretina – materiální pomoc,
  • lidi bez domova – drobná materiální pomoc,
  • pomoc při povodních 2013,
  • fond humanitární pomoci pro potřebné našeho regionu,
  • uživatele Klubu v 9 – rekondiční pobytová akce,
  • zdravotně – sociální centrum Hippokrates pro seniory v Moldavsku,
  • oblast Filipín, zasaženou ničivým tajfunem,
  • dobrovolnické centrum Kambala.

Přípravy kolem sbírky jsou v plném proudu. Dlouholetá koordinátorka Mgr. Michaela Kuchtová odpověděla na následující dotazy týkající se organizace sbírky:

Michaelo, máte již představu o počtu koledníků sbírky následujícího roku?
V letošním roce předpokládáme, že v našem okrese vyrazí přibližně 1 600 králů, kteří se budou snažit rozdávat radost a získávat dary pro druhé. A víte co mě v posledních dnech potěšilo? V našem kraji se našla nová obec, které není lhostejný osud druhých. Místní mladí hasiči se rozhodli sbírku poprvé zrealizovat. Jedná se o malebné Křižánky. Držím jim palce, ať královská tradice zapustí pevné kořeny.

Plánujete i letos nějaké doprovodné akce v rámci sbírky?
Ano, i v letošním ročníku se mohou naši koledníci, dárci a příznivci těšit na tradiční VIII. Tříkrálový koncert v Novém Městě na Moravě, kde vystoupí divácky oblíbený Orchestr Něhoslava Kyjovského z Bystřice nad Pernštejnem a C-VOX – sbor mladých temperamentních zpěváků ze Žďáru nad Sázavou. Koncert se uskuteční 12. 1. 2014 v 17:00 hodin v Kostele sv. Kunhuty.
Během sbírky se chystáme vypravit jeden autobus na žehnání koledníků do Brna. Někteří koledníci se zúčastní natáčení Tříkrálového koncertu v Brně, který 5. 1. bude přenášet v 18.00 hodin Česká televize.

Jaké projekty podpoří Tříkrálová sbírka v roce 2014?
Oblastní charita využije výtěžek tříkrálové sbírky na podporu provozu a rozvoje jednotlivých zařízení Oblastní charity Žďár nad Sázavou a podpořena bude také humanitární a mezinárodní pomoc.

Autorka tiskové zprávy: Veronika Dobrovolná