Rainbow page separator

Výtěžek ze zahradní slavnosti podpoří Domov Pomněnka

Úterý, 6. září 2022

Nové Město na Moravě / Zahradní slavnost pro Pomněnku – aktuálně budovaný domov pro klienty trpící Alzheimerovou chorobou či stařeckou demencí, kteří vyžadují celodenní péči a nepřetržitý dohled ošetřovatelů, se uskuteční v neděli 11. září v době od 14 do 19 hodin v parku u novoměstského evangelického kostela. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na účet veřejné sbírky Domova Pomněnka. Zařízení v Novém Městě buduje Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko Myslibořice.
Zahradní slavnost pro rodiny s dětmi bude zaměřena na pět základních smyslů. Právě při jejich aktivizaci pečovatelé pracují s lidmi, kteří onemocněli Alzheimerovou chorobou, a seznámí s tím i účastníky akce. Děti se mohou těšit na loutkovou pohádku, malí i velcí na zábavný trénink mozku nebo vystoupení dětského pěveckého sboru Studánka z Bystřice nad Pernštejnem.
Pomněnka za zhruba 115 milionů korun má být dostavěna v únoru 2024. Domov se zvláštním režimem, který od letošního jara vzniká na pozemku města ve Žďárské ulici, bude disponovat zahradou, dvorkem i kaplí a najdou v něm domov tři desítky nemocných v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích.