Rainbow page separator

Vyznavači běžeckého lyžování míří do Nového Města a okolí

Neděle, 12. Prosinec 2021

Nové Město na Moravě / Do stopy mohou za příznivého počasí vyrazit lyžaři na Novoměstsku – ještě před začátkem víkendu byl novoměstským Sportovním klubem s podporou tamních technických služeb upraven příměstský okruh, okruh pro psí spřežení a v okolí Vlachovic, trasy z Medlovského údolí přes Tři Studně a Fryšavský ledovec do Studnic i mezi Slavkovicemi, Veselíčkem, Lhotkou, Jámami a Hlinným. V sobotu přibyla například stopa mezi Radňovicemi, Jiříkovicemi, Harusovým kopcem a Petrovicemi a členové TJ Pohledec se pustili do úpravy tratě mezi Zubřím, Olešnou a Maršovicemi.
Některé trasy jsou zatím upraveny pouze na hladko, bez naříznuté stopy pro skate, důvodem je nedostatečně promrznutá půda a vysoká vlhkost. Aktuální informace jsou k dispozici prostřednictvím webu www.lyzovani.nmnm.cz.
V Novém Městě letos přistoupili ke změnám při údržbě lyžařských stop, město uzavřelo memorandum o spolupráci se Sportovním klubem Nové Město na Moravě a Mikroregionem Novoměstsko. Za vhodných klimatických podmínek by tak mělo být k dispozici až 150 kilometrů udržovaných stop. Sportovnímu klubu s údržbou pomáhají i novoměstské technické služby, které si nově pořídily čtyřkolku na najíždění tratí.