národní výstava, den českého strakatého skotu
Rainbow page separator

XII. Národní výstava Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce 2014

Středa, 1. října 2014

Radešínská Svratka - Národní výstava

Radešínská Svratka /Ve čtvrtek 11. září 2014 se v Radešínské Svratce uskutečnil již XII. ročník Národní výstavy Dne českého strakatého skotu. Výstavy se zúčastnilo z celé České republiky více jak 100 ks českého strakatého skotu, různých kategorií – krávy, býci, jalovice, telata. K vidění byly také ukázkové expozice ovcí, koz a prasat.

Radešínská Svratka - Národní výstavaTato akce se konala pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečka a hejtmana kraje Vysočiny MUDr. Jiřího Běhounka. Součástí letošního ročníku bylo také slavnostní otevření budovy Svazu chovatelů českého strakatého skotu a její dceřiné společnosti CATTLE MARKET s.r.o. V průběhu výstavy byla připravena pro děti z mateřských a základních školek, kterých přijelo více jak tisícovka, naučná cesta Zemědělství žije a další doprovodný program (ukázka výcviku koní a psů). Děti měly možnost se nejenom dozvědět něco více o zemědělství, ale i ochutnat mléčné výrobky nebo si pohladit telátko nebo i jiná zvířata.

Radešínská Svratka - Národní výstavaSamotný program výstavy byl ukončen dvouhodinovým koncertem skupiny Abba Stars. Možnost navštívit tuto jedinečnou akci, která se koná v dvouletém intervalu, letos využilo na 8 000 návštěvníků z domova i z více jak 20 zahraničních zemí, jako např. Jihoafrické republiky, Uzbekistánu, Ukrajiny a řady dalších zemí.

Výsledkovou listinu vítězných plemenic, bohatou fotogalerii i videa můžete nalézt na stránkách Svazu www.cestr.cz