Rainbow page separator

YELLOW CAP v Batyskafu

Středa, 3. srpna 2016

Žďár nad Sázavou / Tradiční letní koncert jedné z kapel letošních Colours Of Ostrava, tento rok nahradí hvězdy festivalu Mighty Sounds. V pátek 5.8. vystoupí ve žďárském Batyskafu německá ska úderka Yellow Cap.
„Tenhle devítičlennej ansámbl vás rozhodně nenechá dřepět v koutě a mračit se! Dlouho, předlouho nebylo v Batyskafu opravdu kvalitní ska, ale Yellow Cap to napraví… „ prozradil dramaturg klubu Aleš Kostečka

Německá ska/reggae kapela pocházející z polsko-německého Görlitzu není v Čechách dostud známá, avšak několikrát se již u nás představila a vždy sklidila obrovský úspěch! To samé můžeme říci i o koncertech po celém německu po boku takových velikánů, jako je například Laurel Aitken, Desmond Dekker, The Busters či Rude Rich. Jejich hudba přitom nemnohému posluchači připomene jejich německé krajany a jmenovce Yellow Umbrella. Nelze ale říci, že by byli méně známí, spíše naopak. Jejich kombinace svižného a zpěvného ska s reggae podtexty a rytmy nenechá žádného posluchače v klidu.

Kapela vznikla v roce 1998 a sami o sobě říkají: „Do našich songů se snažíme zahrnout všechny vlivy odlišných stylů Jazz, Funk, Rock, Soul, Latin a samozřejmě Ska a Reggae.“ Vydali zatím 5 alb včetně posledního Pleasure z roku 2014.

Kostečka dále doplňuje vzpomínku na jejich poslední zastávku v Batyskafu: „Na lidi, kteří chodí na jejich koncerty, se snaží přenést pozitivní náboj a dobrou energii. Důrazná dechová sekce, precizní a elegantní, přitom skvěle natlakovaná muzika, tím je tahle parta štramáků charakteristická. Naposled tu byli v roce 2010.“
V sobotu nás tedy v Batyskafu čeká německá ska paráda!. (aka)

YELLOW CAP (GER)
05.08. | 21.00 | 90,-

Batyskaf Žďár nad Sázavou

YellowCap2012_02_by Robert Bienas