krádeže z aut
Rainbow page separator

Z aut u garáží v Okružní ulici zmizely peníze i doklady

Sobota, 2. Srpen 2014

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Dvě prakticky stejně provedené krádeže věcí z aut se v několika dnech odehrály u garáží ve žďárské Okružní ulici. První se udála v sobotu dopoledne mezi půl jedenáctou a půl dvanáctou hodinou. O doklady, peníze a platební kartu přišel majitel auta, který svoji Škodu Fabia před garáží neuzamkl, přecházel z garáže k autu sem a zpět, zatímco svoji příruční tašku nechal ležet na sedadle spolujezdce. Hbitý zloděj využil příležitosti a tašku z auta sebral. Způsobil tak škodu za téměř sedm tisíc korun.

Podobná událost se odehrála ve čtvrtek mezi devátou a desátou hodinou dopoledne, opět u garáží v Okružní ulici. „Dosud neznámý pachatel využil skutečnosti, že majitel nechal mezi garážemi na půl hodiny odemknutý osobní automobil, a z vozidla odcizil batoh s peněženkou, finanční hotovostí a doklady. Majiteli tím způsobil škodu za 800 korun,“ informovala krajská policejní mluvčí Monika Pátková.
Policisté upozorňují občany, aby své věci, a to zejména peníze, cennosti a doklady, měli stále pod kontrolou. „Zaparkovaná vozidla je třeba vždy řádně uzamknout, a to i v případě, že se od něj uživatel vzdálí jen na krátkou dobu. V autě však není dobré nechávat cennosti, kabelky, peněženky a podobné věci ani v případě, kdy je automobil uzamčen,“ dodala mluvčí.