Rainbow page separator

Z chat zmizely hodiny s kukačkou, hmoždíř i rybářské náčiní

Pátek, 30. Prosinec 2016

Policie České republiky

Lísek / Případ vloupání do dvou rekreačních objektů ve Vojtěchově, místní části obce Lísek na Bystřicku, ke kterému došlo v přesně nezjištěnou dobu v polovině prosince, prověřují policisté z bystřického obvodního oddělení.
„Dosud neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň okna u rekreační chaty a otvorem vnikl do vnitřních prostor. Následně prohledal celý objekt a odcizil hodiny kukačky, nástěnné hodiny pendlovky, petrolejové lampy, hmoždíř a zámek s číselným kódem,“ popsala první z případů Stanislava Miláčková z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství.
Následně se zloděj vloupal ještě do jedné chaty ve stejné osadě. Tam rozbil skleněnou výplň vstupních dveří, otvorem si z vnitřní strany odemkl a z objektu odcizil rybářské náčiní. Ve stodole u domu si přibral ještě dvoukolový vozík. „Pachatel svým jednáním způsobil škodu převyšující čtyřicet tisíc korun. Dopustil se přečinů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala Stanislava Miláčková.