Rainbow page separator

Z kamionu vylezlo jedenáct mužů z Nepálu, Afghánistánu a Indie

Pondělí, 18. července 2022

Žďársko / Jedenáctičlennou skupinu nelegálních migrantů z Nepálu, Afghánistánu a Indie, která se poté, co na parkovišti na 137. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu
vylezla z kamionu, rozutekla v okolí Stránecké Zhoře, vypátrali policisté. Na podezřelé cizince upozornil náhodný řidič, který si na parkovišti všiml, jak muži vylézají ven proříznutým otvorem v plachtě návěsu.
„Policisté po příjezdu zajistili na parkovišti tři cizince, kteří u sebe neměli doklady. Policisté zjistili, že v kamionu ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovaly ještě další osoby, a začali po nich pátrat. Osm mužů postupně nalezli v okolí v katastru obce Stránecká Zhoř,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Osm nelegálních migrantů bylo ve věku od 23 do 43 let, další tři mladiství. Do nákladového pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toru kamionu se bez vědomí řidiče ukryli v Rumunsku, jejich cílem měly být státy Evropské unie, zejména Portugalsko a Itálie.
„Vzhledem k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu, že cizinci neměli platné ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní doklady ani oprávnění k pobytu na území České republiky, bylo s nimi zahájeno správní řízení. Poté byli dospělí muži umístěni do zařízení pro zajištěné cizince. Mladistvé osoby byly za spolupráce s odborem sociálně právní ochrany dětí a na základě předběžného opatření vydaného soudem umístěny do výchovných ústavů a středisek výchovné péče. „Dále bylo zahájeno trestní řízení ve věci organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, kterého se dopustil zatím neznámý pachatel,“ doplnila mluvčí.