Rainbow page separator

Z okresu budou podpořeny kamerové systémy ve Žďáře a Meziříčí

Pondělí, 12. Březen 2018

Žďársko / Dvě stě tisíc korun získá letos žďárská radnice na obnovu městského kamerového systému z rozpočtu Kraje Vysočina. Zbývajících 120 tisíc korun uhradí město. Peníze z kraje na kamerový systém získá ze žďárského okresu ještě Velké Meziříčí. Peníze z krajského rozpočtu, konkrétně v celkové výši 1,3 milionu korun, budou rozděleny mezi jedenáct subjektů. Mají podpořit a motivovat obce a města, aby realizovaly projekty zaměřené na omezování a snižování majetkové, násilné, mravnostní a pouliční kriminality, posilovaly nástroje pro dopadení pachatelů, nicméně jsou určeny i pro osvětovou práci s pachateli a potencionálními pachateli trestné činnosti a na práci s oběťmi a možnými oběťmi.
„Nejnákladnější je přirozeně pořízení kamerových systémů. Letos částkami 200 tisíc korun s jejich rozšířením a obnovou pomůžeme například Žďáru nad Sázavou, Velkému Meziříčí, Telči nebo Jaroměřicím nad Rokytnou,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Vedle investičních projektů figurují mezi podpořenými akcemi i projekty takzvané sociální prevence, tradičně jsou zaměřené na posílení bezpečnosti seniorů a na výchovné problémy mládeže.