Nové Město na Moravě, radnice
Rainbow page separator

Za čtyři roky chce novoměstská radnice splnit devět bodů

Pondělí, 17. Listopad 2014

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě / Devět zásadních bodů týkajících se rozvoje Nového Města v následujících čtyřech letech schválili tamní zastupitelé. Patří mezi ně podpora vzniku Centra olympijské přípravy, Mistrovství světa v horských kolech v roce 2016, snaha o získání dotací na několik investičních projektů či přispění ke vzniku nových pracovních míst podporou podnikání ve městě.
Jako důležité novoměstská radnice vidí i úpravy dalších přechodů pro chodce, zajištění hlídání dětí mladších tří let, které ještě nenavštěvují školku, pokračování rozdělených rozpočtů v místních částech i úsporné hospodaření vedoucí ke splacení stomilionové investice do bazénu tak, aby byl rozpočet v dalším volebním období vyrovnaný.
Naplánováno je rovněž pokračování trendu otevřeného úřadu, přičemž ke klikacímu rozpočtu, zveřejňování faktur, smluv a aplikaci Lepší místo přibudou on-line přenosy ze zasedání zastupitelstva, záznamy z jednání radních i takzvaná investiční mapa města, z níž bude zřejmé, kam se již v Novém Městě investovalo.

Foto: www.dajc-naturephoto.com