Rainbow page separator

Za neposečenou trávu dostala firma od radnice druhou pokutu

Pondělí, 10. července 2017

Žďár nad Sázavou / Druhou pokutu ve výši deset tisíc korun za nesplnění podmínek stanovených smlouvou udělila žďárská radnice pražské společnosti GFP service, která ve městě letos nově seče travnaté plochy a již od začátku prací byla ve skluzu. Finanční postihy hodlá Žďár vůči společnosti uplatňovat, pokud nedojde ke zlepšení situace, na kterou si stěžovaly stovky obyvatel z různých částí Žďáru. V krajním případě může město přistoupit k vypovězení smlouvy.
Podle vedení města se oproti předchozím týdnům situace o něco zlepšila a firma si lépe zorganizovala práci, nicméně ani tak nebyla schopna naplnit podmínky smlouvy. Další kontrola posečení trávníků je naplánována na polovinu července, termíny a kvalitu sečení sleduje odbor komunálních služeb.
Firma GFP service loni zvítězila ve výběrovém řízení na nového dodavatele sečení městské zeleně, ke kterému radnice přistoupila z důvodu prověření tržní ceny. Společnost nabídla cenu, která byla u jednotlivých intenzitních tříd údržby až o padesát procent nižší než u předchozího dodavatele.