Rainbow page separator

Žáci žďárské ZUŠ se představí na několika místech ve městě

Neděle, 26. května 2019

Žďár nad Sázavou / Jednou ze 492 základních uměleckých škol zapojených do celorepublikového projektu ZUŠ open se stane i žďárská Základní umělecká škola Františka Drdly. Vystoupení žáků uměleckých oborů je připraveno na pátek 31. května, a to na různých místech Žďáru. Projekt odstartují dopoledne žáci literárně dramatického a hudebního oboru, kteří zavítají za seniory do Okružní ulice.
„Od 13.30 hodin oživí prostor Doležalova náměstí taneční a hudební obor, mladí výtvarníci před budovou ZUŠ začnou vytvářet své práce, jejichž ústředním tématem bude síťování na Žďársku. Od 13.30 do 15.30 hodin proběhne v nákupním centru Convent hudební program žáků, kteří se učí hrát na smyčcové a dechové nástroje,“ přiblížila ředitelka umělecké školy Dana Foralová.
Na náměstí Republiky se na pódiu od dvou do šesti hodin odpoledne vystřídají instrumentální soubory a pěvecké sbory ZUŠ spolu s žáky tanečního oboru. V Café u tety Hany zase od 14 do 16 hodin proběhne koncert mladých muzikantů z klavírního a dechového oddělení a v Jazzmine clubu od 17 hodin vystoupí mladí žďárští klavíristé.