Rainbow page separator

Zahájení Slavností jeřabin odstartuje pestrý kaleidoskop akcí

Čtvrtek, 24. srpna 2017

Slavnosti jeřabin 2016

Žďár nad Sázavou / Vernisáží výstavy Sdružení výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy budou ve čtvrtek v 17 hodin ve Staré radnici zahájeny už 23. Slavnosti jeřabin. Už hodinu před tím na náměstí začne hrát Venkovská kapela.
Součástí festivalu, který potrvá až do 17. září, se stane řada zejména kulturních akcí. Například Diecézní pouť rodin se bude v sobotu 2. září už 14. rokem konat v areálu žďárského zámku a ve stejný den se mohou zájemci zúčastnit letos poslední komentované prohlídky věže kostela svatého Prokopa na náměstí Republiky. Třídenní Santiniho barokní slavnosti, které jsou na programu od 8. do 10. září, se odehrají jak ve žďárském zámku, tak i na náměstí Republiky, v kostele svatého Prokopa i v poutním kostele svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
V sobotu 9. října je v programu Slavností jeřabin zařazen Memoriál Jana Dřínka a Karla Herolda v požárním útoku, který proběhne na víceúčelové ploše u zimního stadionu. Již tradicí bude přehlídka choreografií tanečního souboru GEN při ZUŠ ve Žďáře nad Sázavou a jeho hostů nazvaná GEN jeřabinám, kterou mohou diváci zhlédnout 14. září v divadle. Chybět při letošních Slavnostech jeřabin nebudou ani divadelní představení, koncerty, přednášky či slavnostní zakončení festivalu v neděli 17. září v Kině Vysočina, které bude spojené s programem pro malé i velké.