Rainbow page separator

Zahrádkáři ze Stalingradu slaví 65. výročí, uspořádají výstavu

Pondělí, 31. Srpen 2020

Žďár nad Sázavou / Už pětašedesát let od vzniku zahrádkářské kolonie na okraji Žďáru nad Sázavou 3 – Stalingradu si připomínají tamní zahrádkáři. U příležitosti jubilea uspořádají výstavu svých výpěstků, které mohou zájemci zhlédnout ve skautské klubovně ve Farských humnech od pátku 11. do neděle 13. září. V pátek a sobotu bude výstava základní organizace Českého zahrádkářského svazu Stalingrad ve Žďáře nad Sázavou přístupná od devíti do sedmnácti hodin, v neděli od devíti do šestnácti hodin.
V současné době je v zahrádkářské kolonii, která láká veřejnost k tomu, aby si vlastnoručně vypěstovala ovoce a zeleninu, volných pouze několik pozemků, obsazených je více než tři sta zahrádek.
Výstava výpěstků žďárských zahrádkářů se uskuteční v rámci street food festivalu s názvem Nafutruj se na Farských, který je součástí letošních Slavností jeřabin a v parku Farská humna se odehraje v neděli 13. září v době od 10 do 21 hodin. Park „obsadí“ na tři desítky stánků s jídlem a pitím a kromě různých dobrot se mohou lidé těšit na program u stanovišť žďárských neziskových organizací, vystoupení dětí ze základní umělecké školy či kroužků Active – SVČ, program šermířů z Flambergu, možnost svézt se po Sázavě na lodičkách s vodními skauty, běhání s letošním nositelem Ceny města Žďáru nad Sázavou Aloisem Bradáčem, odhalení soch vzniklých při aktuálním sochařském sympoziu či koncerty kapel Cimballica a Botox.