Rainbow page separator

Zájemci o bydlení ve Žďáře mají k dispozici katalog bydlení

Úterý, 15. února 2022

Žďár nad Sázavou / Takzvaný katalog bydlení připravila žďárská radnice pro všechny, kteří chtějí bydlet ve městě. Zpřehledňuje možnosti využití městských pozemků a nemovitostí i případných developerských projektů a představuje bydlení v různém stadiu přípravy – od hotového po záměry, a to včetně informací, v jaké fázi se ten který aktuálně nachází. Katalog bydlení je na webu města a aktualizovat se bude čtvrtletně. „Cílem je nabídnout různé formy bydlení pro různé skupiny obyvatel, a to s ohledem na jejich ekonomickou, sociální nebo zdravotní situaci,“ uvedl žďárský starosta Martin Mrkos.
Během příštích čtyř let by ve Žďáře měly přibýt zhruba tři desítky parcel pro rodinné domky a asi dvě stovky bytů. Další projekty se nacházejí ve formě přípravy. Ještě letos by měl soukromý investor zahájit výstavbu bytů v ulici Hrnčířská, bude jich asi čtyřicet. Další tři bytovky mají vzniknout ve Vápenické ulici, taktéž v režii soukromého investora. Ty doplní šestadvacet parcel pro řadové rodinné domky, s jejichž prodejem je počítáno na podzim, přičemž cena nemá překročit 2500 korun za metr čtvereční.
Kromě staveb v rozvojových oblastech je v plánu stavět i mezi zástavbou, kde se nepočítá s jiným využitím volného pozemku. Tato místa navíc již disponují inženýrskými sítěmi. V praxi to bude třeba v Žižkově ulici – dva pozemky chce město prodat na jaře. Počítá se rovněž se stavbou bytového domu Convent se sedmatřiceti byty, který do dvou až tří let vznikne v Novoměstské ulici u stejnojmenného obchodního centra.