Rainbow page separator

Zájemci o byt v komunitním domě se mohou hlásit do 31. března

Neděle, 12. Únor 2017

Nové Město na Moravě / Přibližně za rok by se mohli do aktuálně rozestavěného komunitního domu pro seniory ve Žďárské ulici naproti nemocnici stěhovat první nájemníci. Aktuálně již mohou posílat svoje přihlášky novoměstskému úřadu, a to až do 31. března, formuláře a podmínky jsou k dispozici na webu města, případně v podatelně úřadu.
Komunitní dům je určen pro lidi starší šedesáti let věku, kteří nepotřebují trvalou asistenční službu. Byty budou bezbariérové, aby vyhovovaly i obyvatelům odkázaným na invalidní vozík. Nábytek do celkem 22 bytů o velikostech 1+kk o ploše 41 m² a 2+kk o rozměru 45 m² si nájemníci zajistí sami. S městem uzavřou nájemní smlouvu na dva roky, kterou poté bude možné prodloužit. Nájemné bylo stanoveno na 57 korun za metr čtvereční obytné plochy.
Nabídka bydlení v komunitním domě pro seniory se týká penzistů, jejichž měsíční příjem nepřesahuje 27 200 korun, v případě dvojice nájemníků činí hranice 1,2 násobek průměrné mzdy. Nájemník rovněž při podpisu smlouvy, k čemuž dojde letos na podzim, nesmí vlastnit nebo spoluvlastnit žádnou nemovitost.