Rainbow page separator

Zájemci o stavební pozemky se opět postaví do fronty před úřad

Pátek, 29. července 2022

Žďár nad Sázavou / Do fronty před městský úřad se mohou v pondělí 12. září postavit zájemci, kteří chtějí získat některý z 27 nabízených stavebních pozemků ve Vápenické ulici v lokalitě Klafar. Na nich mají vzniknout řadové domky. Žďárská radnice na projektu spolupracuje s developerskou společností, která již pozemky vlastní a také na nich vybuduje inženýrské sítě, nicméně měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to si smluvně vymínilo, že rezervace pozemků se uskuteční jeho prostřednictvím.
Metr čtvereční parcely vyjde na 2357 korun bez DPH a rezervační poplatek splatný do deseti dnů činí 250 tisíc korun. Jednotlivé pozemky mají zhruba 400 metrů čtverečních s možností zastavět 30 procent plochy a jejich majitel musí do tří let od získání stavebního povolení objekt zkolaudovat. Další podmínkou je, že majitel zůstane ve městě nejméně deset let přihlášený k trvalému bydlení. „Chceme dát příleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost získat pozemky více lidem, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jsme se nepřiklonili k rezervaci formou aukce, případně losu. Myslím si, že cena je v těch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to časech, kdy ceny nemovi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostí značně vzrostly, příznivá,“ uvedl žďárský starosta Martin Mrkos.
Podrobnosti týkající se prodeje pozemků ve Vápenické ulici budou zveřejněny na webu města v pondělí 1. srpna. Fronta na stavební parcely před úřadem stála naposledy na podzim roku 2017, kdy se lidé zajímali o 26 parcel pro řadové domky v Barvířské ulici za cenu 1999 korun za metr čtvereční včetně DPH. Tehdy byly pozemky rozebrány během dvou hodin, přičemž někteří lidé na začátek rezervace, jenž byl v pondělí ráno, čekali před úřadem už od soboty. I v souvislosti s razantním zdražením stavebních materiálů, prací či hypoték měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tak velký zájem jako tehdy nepředpokládá.