Rainbow page separator

Zákaz ranního vjezdu až před školu přibude v Palachově ulici

Sobota, 13. ledna 2024

Žďár nad Sázavou / Do konce června začne v ranních hodinách platit systém takzvané školní ulice u další ze žďárských základních škol, tentokrát v Palachově ulici. Důvodem je zvýšení bezpečnosti procházejících chodců před automobily, jimiž řada rodičů přiváží děti až ke škole.

Tento koncept již od loňského června funguje před základní školou ve Švermově ulici, kde ve dny školního vyučování v době 7.20 do 7.50 hodin platí zákaz vjezdu, přičemž ulice od kostela Nejsvětější Trojice k ulici Vančurova je zjednosměrněna. Krátce zastavit a vyložit děti mohou rodiče na označeném místě ve Vančurově ulici.

K různým omezujícím opatřením v okolí škol přistoupila žďárská radnice po několikaletém neúspěšném apelu na rodiče, aby nezajížděli až ke školám, protože ve snaze dovézt své potomky téměř před školní dveře omezují či ohrožují bezpečnost dalších školáků i ostatních chodců v ulici. Už dříve tak byla zjednosměrněna část úzké Komenské ulice se dvěma základními školami vedle sebe, kde byly navíc na vozovce nainstalovány zpomalovací prahy.