Rainbow page separator

Zákaz vstupu do lesů kolem Staviště platí do konce ledna

Pondělí, 27. Listopad 2017

Žďár nad Sázavou / Až do konce ledna platí zákaz vstupu do lesních porostů u vodní nádrže Staviště, které byly vážně poškozeny při větrné smršti Herwart poslední říjnovou neděli. Některé tamní dosud stojící stromy nejsou stabilní, a pokud nebudou vytěženy, což ještě nějakou dobu potrvá, chůze pod nimi znamená vážné ohrožení lidského zdraví či života. Mnoho vyvrácených, zlomených či jinak poškozených stromů je stále zaklíněných v porostech a kdykoliv mohou spadnout na zem. Žďárská radnice proto opakovaně apeluje na lidi, aby zbytečně neriskovali.
„V posledních dnech jsme zaznamenali, že tam lidé stále chodí, přestože riziko je opravdu vysoké. Zákaz u Staviště platí do konce ledna a v lesích Lesního družstva obcí Přibyslav do 10. února,“ informoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman.
Větrná bouře v okolí Žďáru totiž mimo jiné postihla značnou část lesů v majetku Lesního družstva obcí Přibyslav.
K vážně poškozeným oblastem s velkým množstvím polomového dřeva patří například také lesní porosty v okolí Velkého Dářka, Račína, Vojnova Městce, Velké Losenice, Vepřové, Nového Veselí a Bohdalova či mezi Bohdalcem a Ostrovem nad Oslavou.