Rainbow page separator

Základní kámen čekal na svoji další šanci téměř 80 let

Pondělí, 16. října 2017

Nové Město na Moravě / V úterý 24. října dojde k položení základního kamene nového dětského oddělení v novoměstské nemocnici. Na místě nedávno zbouraného půl století starého a již nevyhovujícího pavilonu, kde nyní probíhají zemní práce, bude postaven do konce příštího roku nový. Investorem je Kraj Vysočina, náklady jsou vyčísleny na více než sedmdesát milionů korun. Základní kámen nového pavilonu je z dnes již nefunkčního lomu, odkud pocházel i základní kámen novoměstské nemocnice, jenž byl položen při začátku stavby v roce 1938. Kameny z lomu byly tehdy použity i k dalším úpravám v nemocnici, takže několik volných má zdravotnické zařízení dosud k dispozici.
Nová budova dětského pavilonu bude disponovat celkem třiatřiceti lůžky, z toho tři budou vyčleněna pro intermediální péči. Kapacita se oproti předchozímu dětskému oddělení zvýší o pět míst.
Do pavilonu se vejdou rovněž odborné ambulance i zázemí pro děti a rodinný doprovod a bude splňovat stávající požadavky kladené na poskytování zdravotních služeb, a to včetně úspornějších provozních nákladů.