Rainbow page separator

Zámecký vánoční trh nabídne cukroví i troubení koled z oken

Neděle, 2. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / Na tradiční vánoční trh mohou lidé zavítat 8. a 9. prosince od 9 do 17 hodin do žďárského zámku. Dostanou se i do míst, kam se jindy nepodívají. Součástí akce bude třeba také čtení pohádek seniory, vánoční zvyky a dobroty z různých zemí, divadlo nebo vystoupení smyčcového kvarteta.
„Celý letošní rok jsme pojali mezinárodně. Proto budou moci návštěvníci nahlédnout po pokličku vánočních zvyků z různých zemí. K tomu bude hrát smyčcové kvarteto i folklorní soubor. Chybět nebude troubení koled z oken zámku. Navíc letos chystáme novinku. Senioři z Vysočiny budou číst dětem pohádky spojené s ochutnávkou vánočního cukroví, které sami upekli,“ přiblížila marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.
Děti se při vánočním trhu rovněž mohou zabavit v zámeckých dílnách. „Aby vypadaly holčičky u stromečku krásně, vyrobí si čelenky s vánočními ozdobami. Dělali jsme je i loni a mělo to obrovský úspěch. Na své si ale přijdou i kluci,“ doplnila Martina Schutová ze zámeckého týmu.